Strona główna » Elegancki prezent dla mężczyzny na Święta: Jak wybrać?

Elegancki prezent dla mężczyzny na Święta: Jak wybrać?

Wybór oryginalnego prezentu na święta dla faceta to wyzwanie, z którym każdego roku mierzą się setki kobiet w naszym kraju. Kosmetyki, zegarki, galanteria skórzana… wybór prezentów dla chłopaka pod choinkę wydaje się być bardzo ograniczony, a z każdym kolejnym rokiem jeszcze węższy. Dlatego tym z Was, którym potrzebny jest oryginalny prezent na Święta polecamy szachy i akcesoria szachowe – deski, stoliki, figury, zegary.
 

prezent dla faceta na święta

 

 

Oryginalny prezent na Święta: Szachy dla faceta, który nie gra?!

 

Szachownica, komplet figur szachowych czy nowej generacji zegar szachowy to dość oczywisty prezent pod choinkę dla faceta, który gra w szachy. Ale czy spodoba się osobie, która dotąd nie rozegrała w życiu ani jednej partii? Po tym, jak GAMBIT KRÓLOWEJ zyskał aprobatę aż 97% użytkowników platformy Netflix szachy cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, także w Polsce. Skąd o tym wiemy?! Przede wszystkim obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania ofertą naszego sklepu wśród osób, które są w tym środowisku nowe i w związku z tym, poszukują informacji na temat tego:

  • Jak zacząć?
  • Co kupić na początek?
  • Kiedy zainwestować w zegar szachowy?

Wielu spośród nowych klientów to mężczyźni, a właściwie chłopcy, nastolatkowie i dorośli faceci. Na tej podstawie możemy zakładać, iż szachy to całkiem trafiony prezent dla faceta na Święta. Ich dodatkowym autem jest możliwość rozwijania prezentu wraz z upływem czasu i wzrostem zainteresowania grą. Na początek wystarczy prosty, acz precyzyjnie wykonany zestaw szachów. Być może jego miejsce zajmą później pięknie rzeźbione figury lub deski w różnej skali – prezenty dla chłopaka na kolejne Święta oraz inne okazje?
 

Prezent pod choinkę dla faceta: Co zamówić?

 

Zależy nam na tym, aby prezent pod choinkę był elegancki… W ten sposób chcemy wyrazić to, jak ważna jest dla nas obdarowywana osoba. W przypadku szachów takie założenie często prowadzi do sytuacji, w której prezenty dla chłopaka na Święta to drogie figury szachowe (ale bez deski) lub zegary szachowe nowej generacji, albo misternie wykonana deska (ale bez figur). Kupujemy je z nadzieją na to, że obdarowany mężczyzna – niezależnie od tego czy jest to chłopiec, czy chłopak – zainteresuje się tematyką szachów i samodzielnie zacznie kolekcjonować niezbędne do rozegrania pierwszej partii artefakty. To założenie błędne, które w praktyce prowadzi do sytuacji, w której oryginalny prezent na święta okazuje prezentem nietrafionym.

Zamiast koncentrować się na kosztownych i efektownych akcesoriach na początek polecamy zakup pełnego zestawu – figur i deski. Taki zestaw sam w sobie nie jest prezentem niskobudżetowym, a stanowi doskonały pretekst do tego, aby pierwszą partię szachów rozegrać bezpośrednio „pod choinką”. Co ważne, jeśli zależny nam na tym, żeby prezent dla faceta na Święta był przyjemny warto wcześniej zapoznać się z zasadami gry – do pozwoli nam dołożyć do prezentu wartość niematerialną, która z pewnością zostanie doceniona przez obdarowanego przez nas mężczyznę.

 

prezenty dla chłopaka na święta

 

 

Szachy: Prezent pod choinkę dla faceta, który jest Ci bliski

 

Szachy bardzo często  kojarzą się nam z ojcami i dziadkami – mężczyznami dojrzałymi. Praktyka pokazuje, iż szkolne kółka szachowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem i coraz młodsze dzieci siadają do stolików z nadzieją na pokonanie szachowego rywala/rywalki. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ tam, gdzie niezbędny jest elegancki lub oryginalny prezent na Święta szachy są wyborem bez górnej granicy wiekowej, który może sprawić przyjemność także dziecku na etapie szkoły podstawowej.
 

W szaleństwie poszukiwania eleganckich prezentów dla faceta nie zapominajmy o tym, że szachy to gra uniwersalna, w której nie liczy się płeć. To czyni z nich doskonały podarunek także dla babci, mamy, siostry czy przyjaciółki. Jeśli do podarunku dołączymy wspomniany powyżej aspekty niematerialny możemy mieć pewność, że nasz prezent będzie naprawdę ciepło przyjęty, a kto wie… może stanie się przyczynkiem do dalszego rozwijania wspólnej pasji lub świątecznej tradycji, w ramach której deska i figury staną się nieodłącznym elementem celebracji Świąt w Waszym domu?


Przejdź do strony głównej
O firmie
All rights reserved
Sunrise Handicrafts ® 2024
European chess shop: polishchess.com
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu